Kalite Ve Çevre Politikası
Kalite ve Çevre Yönetim Politikamız 

 * Ürünlerimizin insan hayatındaki öneminin bilinciyle, ürün kalitemizden ödün vermeden, otomotiv sektörü beklentilerini-isteklerini de karşılayabilecek, güvenlerini arttırabilecek şekilde daha iyi olmak,

 * Ulusal/uluslararası kuralları ve standardları takip ederek, gelişmeleri ürünlere yansıtarak müşteriye sunmak,
 
 * Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek işletmeye adapte etmek,

 * Ekip bilinciyle hareket ederek dinamik ve atak bir anlayışla, Müşterilerimize hızlı reaksiyon vermek ve çözüm ortağı olmak,

 * Gelişmek için sürekli iyileştirmeyi ilke edinerek, değişime karşı yaratıcı tepkilerde bulunmak,

 * Kalite ve çevre ile ilgili sürekli eğitim faaliyetleri ile personelimizin yetkinliğini ve bilincini arttırmak,

 *  Çevre kirlenmesini önlemek ve kirliliği kaynağında azaltmak,

 * Enerji ve doğal kaynakları verimli kullanmak ve atıkları azaltarak geri kazanım yollarını geliştirmek,

 * Tesisimizi, ürün ve çevre konusundaki tüm yasal mevzuatlara uygun işletmek' tir.

ISO 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi çerçevesinde ise çalışanların çevre bilincinin artırılması ve şirket hedeflerine ulaşılması amacıyla, çevre kirliliğini önlemek için personel eğitimleri uygulanmakta ve ekipmanlar devamlı kontrol altında tutulmaktadır.

Eren Balata'nın üretimi esas olarak kampana ve disk fren balataları üzerine odaklanmaktadır. Kampana fren balataları, TS 555 düzenlemelerine göre uluslararası standartlarda ve ölçülerde imal edilmektedir. Disk fren balatalalarının üretiminde TS 555 standartlarının yanısıra ECR 90 regulasyonlarına uygunluk gözetilmektedir.

Eren Balata'da ISO 9001 kalite yönetim sistemi  ve ISO/TS 16949 otomotiv sektörü kalite yönetim sistemi uygulanmaktadır. Araştırma ve Geliştirme'ye gereken her türlü önemi veren Eren Balata, ECR 90 belgesi alabilmek için ihtiyaç duyulan laboratuar yeterliliğine sahiptir.